Hospicja

Wspieramy hospicja

Hospicja to miejsca o których nie rozmawiamy często, każdemu się wydaje, że taki temat go nie dotyczy, niestety tak nie jest. Każdego dnia do takich placówek trafia wiele osób. Nigdy nie wiemy czy ktoś z naszych bliskich nagle zachoruje. Nawet jeśli zdrowie towarzyszy nam przez całe życie to i tak to nie daje gwarancji, że nie zachorujemy na nieuleczalną chorobę.

W takich sytuacjach, gdy jesteśmy zmuszeni umieścić naszego bliskiego w jakimś hospicjum zauważamy czym jest to miejsce tak naprawdę. Jest to miejsce, w jakim pacjenci otaczani są szczególną opieką, by poprawić im jakość życia, a także, by zlikwidować uciążliwe objawy choroby. Na pierwszy rzut oka te placówki to idealne miejsca dla chorych, jednak gdy przyjrzymy się dokładniej to zauważymy że są niedofinansowane, brakuje pieniędzy na leki, sprzęt, więcej miejsc, a także na remonty.

Okazuje się, że sposobów wspierania hospicjów jest multum, większość z nich nie wymaga od nas wielkiej inwestycji funduszy czy też czasu. Chyba najpopularniejszym sposobem aby pomóc jest przekazanie 1% naszego podatku dochodowego, zatem jeśli nie wypełniłeś jeszcze swojego PITu, możesz pomóc innym wypełniając tylko jedną rubrykę, wtedy nic nie tracisz, a ten jeden procent stanowi bardzo wiele dla takich instytucji. Co jeśli nie wypełnisz takiej rubryki? Nie wypełniając jej pieniądze przepadną, a ty sam nie odniesiesz na tym żadnych korzyści finansowych. Innymi formami pomocy może być wolontariat, jeśli jesteś fachowcem możesz wykonać jakąś usługę charytatywnie na rzecz hospicjum, możesz również wspierać samych chorych. W przypadku wolontariuszy możliwości jest wiele tyle ile ludzi tyle pomysłów na pomoc. Administracja tego serwisu także udziela się w kierunku wspierania hospicjów. Uczestniczymy w mistrzostwach, których celem jest sprawdzenie własnych umiejętności z zakresu marketingu internetowego, a również promowanie wspierania hospicjów.

Naszym zadaniem jest informowanie jak największej ilości osób o sposobach w jaki mogą pomóc potrzebującym, chcemy by każdy kto trafi na nasz serwis dowiedział się jak pomóc, komu i innych niezbędnych informacji.

Czego potrzebują hospicja?

W Polskich hospicjach brakuje przede wszystkim funduszy. Często słyszy się o likwidacji takich placówek. Wiele leków jakie podaje się pacjentom jest bardzo droga, tak samo jak sam sprzęt, który powinien być najwyższej jakości. Jednak najgorszym co może być jest brak środków finansowych na rozbudowę hospicjów, ponieważ brakuje miejsc dla chorych. Wiele osób nie interesuje się problemami, bo ich ten temat nie dotyczy, jest to złe podejście.

Kolejnym problemem z jakim zmagają się hospicja jest brak zrozumienia wśród pewnej części osób. Czasem słyszy się o protestach i petycjach przeciwko budowie nowych hospicjów organizowanych przez mieszkańców, takie grupy nie chcą mieć w sąsiedztwie takich instytucji. Ciężko jest przemówić takim osobom do rozsądku, ale trzeba w jakikolwiek sposób ich próbować uświadamiać.

Brak wolontariuszy, ciągle okazuje się, że brakuje wolontariuszy, którzy pełnią bardzo istotną rolę w pracy z pacjentem, każdy kto zostanie wolontariuszem może poświęcić odrobinę swojego czasu na rozmowę z chorującym, wspólne milczenie czy też dodawanie mu otuchy o obdarowanie szczerym uśmiechem.

Wracając do tematu finansów, niestety w naszym kraju jest zbyt mało akcji charytatywnych na rzecz hospicjów, a jak już takie powstają są bardzo słabo reklamowane, jednak najważniejsze jest to, że istnieją ludzie dobrzy, którzy pragną pomóc innym. Wspaniałe jest to, że takie osoby możemy znaleźć w każdej subkulturze, nawet raperzy organizują koncerty, a zespół Firma w namawiał do przekazania 1% podatku na rzecz hospicjów.

Każdy może dać odrobinę uśmiechu!

Zapewne każdy z nas pamięta czasy kiedy był dzieckiem, kiedy czekał z utęsknieniem na Boże Narodzenie, Wielkanoc czy też Dzień Dziecka. Dzieci mają wiele marzeń, które jesteśmy w stanie spełnić. Każdy marzył o jakiejś zabawce, koszulce czy kredkach. Wszystkie takie prezenty możemy realizować praktycznie bez większych problemów, jednak sytuacja się zmienia gdy stajemy w obliczu nieuleczalnej choroby dziecka, wówczas każdy wydatek staje się wielkim ciosem, leczenie i opieka nad chorym dzieckiem jest bardzo kosztowna, więc nawet zakup kredek okazuje się nieosiągalną inwestycją. Pojawiła się jednak akcja „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”, polegająca na spełnianiu marzeń tych małych dzieci i danie im czegoś o czym bardzo marzą. Pomóc nie jest trudno, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę akcji, wybrać z listy marzeń jedno i kupić dany prezent oraz przekazać go w ręce fundacji, dla nas to zwykły wydatek, który zamienia się w ogromny uśmiech i radość chorego dziecka. Jeśli się wahasz przypomnij sobie jak sam cieszyłeś się kiedy dostawałeś coś o czym marzyłeś, przyjemnie prawda? Zatem nie ma na co czekać.

Finał akcji będzie przypadał na dzień dziecka, w tym dniu najmłodsi podopieczni, a także ich rodzeństwo otrzymają swoje wymarzone podarunki, akcja wystartowała 1 marca i będzie trwać aż do 16 maja. Tę akcję wspierają największe gwiazdy polskiego show biznesu, kupują prezenty dla najmłodszych, wśród nich możemy znaleźć: Joanna Koroniewska, Paulina Sykut, Otylia Jędrzejczak, Joanna Orleańska czy Marcin Chochlew. Każdy z nas może już dzisiaj dołączyć do grona gwiazd i podczas codziennych zakupów w markecie wrzucić ten jeden produkt więcej, który zmieni życie zarówno dziecka jak i nasze. Pokaż swoje dobro. Działalność Funduszu możesz również wesprzeć przekazując 1 % podatku dochodowego na rzecz Fundacji Hospicyjnej, razem zmieniajmy świat na lepszy.

Sławni dla hospicjów

Gwiazdy mają ogromną moc w pomaganiu, ponieważ organizując przeróżne wydarzenia z ich udziałem możemy liczyć ogromne rzesze fanów, którzy łączą przyjemność słuchając na przykład ulubionej muzyki oraz wspierając hospicja.

Oczywiście przeszukując internet znajdziemy wiele różnych tego typu imprez, kolejną może być coś dla fanów hip hopu, koncert charytatywny „Ulica dla Hospicjum” zebrała wiele pieniędzy, które w całości zostały przekazane na hospicjum. Na poniższym filmie możemy obejrzeć trailer tego koncertu, miejmy nadzieję, że w kolejnych latach tan projekt będzie kontynuowany.

Fani hip hopu kojarzą także zespół Firma. Zespół ten chętnie promuje akcję przekazania 1% podatku na rzecz hospicjów dla dzieci. Zobacz jak zachęcają artyści

Takich koncertów i wywiadów znajdziemy mnóstwo. Oprócz muzyki akcja wspierania hospicjów jest promowana na deskach kabaretów. Kabaret Ani Mru Mru chętnie pomaga i wspiera tego typu akcje. Zapraszamy do obejrzenia jednego ze spotów.

Oczywiście oprócz tego typu promocji znajdziemy inne. Wiele chorych dzieci ma marzenia spotkać się ze swoim idolem, artyści często robią to dla nich aby ofiarować im to co najważniejsze, czyli uśmiech. Marzenia czasem związane są również z materialnymi rzeczami, a o tym jak gwiazdy wspierają takie akcje możesz dowiedzieć się na innej podstronie naszego serwisu.

Miejmy nadzieję że takich akcji i promocji będzie coraz więcej, że mnóstwo ludzi będzie mogło przyczynić się do polepszenia ludzi chorujących oraz do poprawienia ich samopoczucia.