Dobry krem na zmarszczki – zapomnij o oznakach starzenia!

Zmarszczki pojawiają się na skórze dojrzałej jako oznaka upływającego czasu. Nie zawsze jednak chcemy, aby po tym, jak wyglądamy, można było odgadnąć nasz wiek. Aby zapobiegać zmarszczkom i skutecznie je zlikwidować, warto wybrać skuteczne kosmetyki!

Na półkach w drogeriach możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków przeznaczonych na zmarszczki. Wśród nich prym wiodą kremy, które bazują na starannie dobranych składnikach poprawiających ogólną kondycję skóry, a także takich, które celują w oznaki starzenia.

Dobry krem na zmarszczki to taki kosmetyk, który potrafi nie tylko nawilżyć i zregenerować skórę, ale także przeciwdziałać tym zmianom oraz zmniejszać je. W efekcie skóra może wyglądać znacznie młodziej!

Jak rozpoznać dobry krem na zmarszczki?

W gąszczu ofert często trudno znaleźć tę najlepszą. Podobnie jest w przypadku kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Każdy z nich reklamowany jest jako wyjątkowo skuteczny, jednak w rzeczywistości nie każdy może spełnić swoje obietnice.

Efektywny krem na zmarszczki to taki kosmetyk, który posiada składniki rzeczywiście zmniejszające zmarszczki i zapobiegające pojawianiu się oznak starzenia na skórze. Wśród nich znajdują się w szczególności:

  • witamina E – inaczej witamina młodości, odmładza skórę
  • witamina C – silny antyoksydant, rozświetla skórę, likwiduje przebarwienia
  • koenzym Q10 (ubiquinone) – także ma silne działanie antyoksydacyjne, odmładza skórę
  • kwas hialuronowy – nawilża, pobudza produkcję kolagenu i elastyny
  • oleje roślinne – natłuszczają i nawilżają skórę, chroniąc przed jej przesuszeniem

Warto zatem dokładnie przyjrzeć się, co znajduje się wewnątrz słoiczka z kremem. Można zrobić to bez problemu, patrząc na jego skład umieszczony na etykiecie, a następnie rozszyfrować nieznane nazwy przez internetowe encyklopedie.

Sam krem na zmarszczki to za mało!

Aby cieszyć się młodzieńczym wyglądem skóry na lata, nie możemy zapominać o tym, że sam krem na zmarszczki to za mało. Co jeszcze warto wybrać?

W naszej kosmetyczce powinny znaleźć się kosmetyki dokładnie oczyszczające twarz z makijażu, na przykład olejek, mleczko czy płyn micelarny, a także możemy zastosować skoncentrowane serum i maseczki.

Skórę należy chronić także przed wpływem promieniowania UV, które powoduje przedwczesne starzenie się skóry. W tym przypadku najlepiej zastosować krem z wysokim filtrem UVA i UVB.

Na stan skóry oddziałuje także tryb życia. Zróżnicowana dieta, picie dużej ilości wody, rezygnacja z użytek, ruch – dzięki temu możemy nie tylko czuć się lepiej, ale i wyglądać olśniewająco!