Konstrukcje wiat śmietnikowych – postaw na solidność!

Wiaty śmietnikowe, które nazywane są także altanami śmietnikowymi, wznoszone są coraz częściej na osiedlach mieszkaniowych. wiata na śmieci

Skuteczne zabezpieczenie śmietników na osiedlu ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niemu dostęp do kubłów posiadają tylko uprawnione osoby. Dodatkowo, można wówczas ochronić kubły przed czynnikami pogodowymi oraz poprawić estetykę okolicy.

W celu zabezpieczenia śmietników najczęściej stosuje się wiaty – altany śmietnikowe. Są to ażurowe konstrukcje, które pozwalają na ochronę śmietników przed dostępem przez niepowołane osoby.

Jakie konstrukcje wiat śmietnikowych spotykane są obecnie najczęściej?

Wiaty śmietnikowe – materiały

Wiaty śmietnikowe najczęściej wykonuje się z ramy stalowej poddanej procesowi ocynkowania, dzięki czemu jest ona chroniona przed czynnikami pogodowymi. Dodatkowo, rama może być malowana proszkowo na różne kolory, aby nadać jej pożądany wygląd.

Rama stalowa wiaty śmietnikowej jest następnie wykańczana różnymi panelami tworzącymi jej ściany. Mogą być to panele wykonane z blachy trapezowej – zabezpieczonej przed korodowaniem, panele siatkowe lub perforowane wykonane ze stali wysokiej jakości, a także panele drewniane, które tworzy się z drewna impregnowanego, dzięki czemu jest ono skutecznie chronione przed czynnikami pogodowymi.

Wiaty zabezpieczane są także daszkami, które mogą być wykonane z blachy trapezowej albo z innych materiałów na pokrycia dachowe. Drzwi do wiat śmietnikowych wyposaża się w zamki, dzięki czemu dostęp do nich posiadają tylko osoby mające klucze.

Dzięki różnym typom materiałów wiata śmietnikowa może być także dopasowana do aranżacji osiedla, aby nie zaburzać jego estetyki. Producenci mogą wykonać wiaty na indywidualne zamówienie zgodnie z życzeniami klienta.

KAR STAL – najwyższej jakości wiaty śmietnikowe

Dzisiaj budową wiat śmietnikowych w Polsce zajmuje się wiele firm. Wśród nich znajduje się także firma KAR STAL z miejscowości Skarżysko-Kamienna, która od 2010 roku wykonuje konstrukcje stalowe.

Dostępne na sprzedaż wiaty śmietnikowe firmy KAR STAL to wysokiej klasy modele metalowe, które dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych. Firma może także dopasować je indywidualnie do życzeń klientów.

Podsumowując, wiata śmietnikowa powinna być konstrukcją cechującą się solidnym wykonaniem. Wysokiej jakości materiały służące do jej wykonania są tutaj podstawą, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na ich typ. Taka wiata będzie mogła wówczas posłużyć na lata!