Księżna Kate Middleton, a dokładnie Catherine Elizabeth Middleton, jest żoną księcia Williama, księcia Cambridge. Dowiedz się więcej o jej rodzinie, dzieciach, edukacji i o tym, jak poznała księcia William

Rodzina Kate Middleton

Kate Middleton urodziła się 9 stycznia 1982 roku w Reading w Anglii. Jej rodzicami są Michael Middleton, były dyspozytor lotów i biznesmen, oraz Carole Middleton, która zanim została bizneswoman, pracowała w branży lotniczej. Kate ma dwoje rodzeństwa, siostrę Pippę Middleton i brata Jamesa Middletona.

Pippa Middleton zwróciła na siebie uwagę mediów jako druhna na ślubie Kate z księciem Williamem. Pracowała również jako planistka imprez, autorka i felietonistka. James Middleton jest przedsiębiorcą i założył kilka firm.

Jak Kate Middleton poznała Williama?

Kate Middleton i William poznali się, gdy oboje byli studentami na University of St Andrews. Przez pierwszy rok mieszkali w tym samym akademiku, St Salvator’s Hall. Zaprzyjaźnili się i ostatecznie zaczęli spotykać w 2003 roku.

Ich związek został szeroko nagłośniony w mediach. Po kilku latach spotykania się, książę William oświadczył się Kate podczas wakacji w Kenii w październiku 2010 roku. Para ogłosiła publicznie swoje zaręczyny 16 listopada 2010 roku, a pobrała się 29 kwietnia 2011 roku podczas wielkiej ceremonii w Londynie.

Ceremonia ślubna odbyła się w Opactwie Westminsterskim i wzięło w niej udział wielu dygnitarzy, zagranicznych członków rodziny królewskiej i celebrytów, a także członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Miliony ludzi na całym świecie oglądały ślub królewskiej pary w telewizji. Po ceremonii para wyruszyła w procesję powozów konnych ulicami Londynu.

Dzieci Kate Middleton

Kate Middleton i książę William mają trójkę dzieci:

  • George Alexander Louis of Wales, który urodził się 22 lipca 2013 roku. Jest pierwszym dzieckiem pary i trzecim w kolejce do brytyjskiego tronu.
  • Księżniczka Charlotte z Cambridge, która urodziła się 2 maja 2015 roku. Jest drugim dzieckiem pary i czwartym w kolejce do brytyjskiego tronu.
  • Louis Arthur Charles, który urodził się 23 kwietnia 2018 roku. Jest trzecim dzieckiem pary i piątym w kolejce do brytyjskiego tronu.

Edukacja Kate Middleton

Kate Middleton posiada szerokie wykształcenie, które uzyskała na prestiżowych brytyjskich uczelniach.

Uczęszczała do Marlborough College, prestiżowej szkoły z internatem w Wiltshire w Anglii, od 1995 do 2001 roku. Następnie studiowała na University of St Andrews w Szkocji, gdzie poznała księcia Williama. Ukończyła tę uczelnię w 2005 roku, uzyskując dyplom z historii sztuki.