Wypożyczalnia samochodów sportowych. Przetestuj najszybsze auta świata!

Zawsze marzyłeś o tym, aby zasiąść za kierownicą Forda Mustanga? A może wolałeś sportowe Mercedesy? Teraz swoje sny o byciu kierowcą sportowych aut premium mogą spełnić się bardzo łatwo! Wystarczy wizyta w dobrej wypożyczalni samochodów sportowych!

Audi R8

Tylko nieliczni, którzy nie muszą patrzeć na stan swojego konta, mogą pozwolić sobie na zakupienie sportowego auta z górnej półki. Jednak nie oznacza to wcale, że reszta kierowców musi obejść się smakiem. Alternatywnym rozwiązaniem jest wynajem samochodów sportowych, który dzisiaj dostępny jest również w Polsce.

Jakie auta można wypożyczyć? Kiedy takie oferty cieszą się największym powodzeniem? Kto może skorzystać z usługi wynajmu aut klasy premium? Z jakimi kosztami należy się wtedy liczyć? Sprawdź teraz!

Wypożyczalnie aut sportowych – szeroka gama modeli do wyboru

W wypożyczalniach specjalizujących się w wynajmie samochodów sportowych do dyspozycji klientów jest pełna paleta modeli, które pochodzą od najlepszych marek na świecie.

Wśród nich znajdują się między innymi takie klasyki jak Ford Mustang GT Convertible, Aston Martinalbo Chevrolet Camaro SS „Fifty”, jak również samochody z ostatnich roczników, na przykład Mercedes A45S AMG. Oczywiście, czekają także inne hity, przykładowo Porsche 911 Carrera 4S albo Lamborghini Gallardo.

Wybór jest spory – niektóre wypożyczalnie posiadają nawet po kilkanaście różnych modeli klasy premium do wyboru. Bez problemu można wybrać dla siebie taki model, który zagwarantuje maksymalną satysfakcję z jazdy!

Kto najczęściej wynajmuje auta sportowe?

Samochody sportowe wynajmowane są na różne okazje. Bardzo często wynajem samochodów sportowych wybierany jest na poniższe okoliczności:

  • urodziny lub imieniny
  • wieczór kawalerski, panieński
  • ślub
  • studniówka
  • kręcenie reklam, teledysków, filmów, seriali
  • akcje promocyjne

Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynajmować samochody luksusowe bez specjalnej przyczyny – po prostu, aby przetestować ich możliwości i samemu przekonać się, jak prowadzi się jedne z najdroższych, najszybszych i najbardziej luksusowych pojazdów na świecie.

Lamborghini

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wynająć auto sportowe?

Każda wypożyczalnia samochodów sportowych posiada określone warunki, na których wynajmuje samochody klientom. Najczęściej można zapoznać się z nimi bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Przede wszystkim konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B. Drugi warunek to odpowiedni wiek – najczęściej to około 25 lat, czyli osoby młodsze nie mogą skorzystać z oferty. Należy także przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem, przykładowo swój dowód osobisty, paszport.

W zależności od wypożyczalni konieczne może być też wpłacenie kaucji, jednak nie pobierają jej wszystkie z nich.

Należy także zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia oferowanego przez wypożyczalnię oraz na ewentualny limit kilometrów. Gdy wypożyczalnia stosuje takie limity, wtedy klient musi dopłacić za każdy kilometr poza wyznaczony próg!

Ile kosztuje wynajęcie samochodu sportowego?

Zatem, ile kosztują auta premium w wypożyczalniach? Ceny wcale nie są tak wysokie, jak może się wydawać!

Przykładowo wypożyczalnia samochodów sportowych z woj. małopolskiego, w której ofercie można znaleźć jedne z najlepszych aut sportowych na rynku, proponuje wynajem dobowy rozpoczynający się od 990 złotych! Tyle trzeba będzie zapłacić za wynajęcie modeli Ford Mustang GT Convertible oraz Chevrolet Camaro SS „Fifty”. Z kolei wynajęcie samochodu Dodge Challenger SRT HELLCAT to koszt rozpoczynający się od 1490 złotych za dobę. W przypadku wynajmu na dłuższy czas opłaty maleją.

Z dokładnymi ofertami wypożyczalni samochodów sportowych można zapoznać się na ich witrynach.