Zorganizowanie przeprowadzki często jest sporym wyzwaniem, które wymaga pomocy innych osób. Pakowanie, wynoszenie i wnoszenie mienia, jego transport, sprzątanie – wszystko to zajmuje sporo czasu i najlepiej nie odkładać organizacji przenosin na ostatni moment. Gdy w najbliższym czasie także planujesz przeprowadzkę, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomocnymi poradami – dzięki nim możesz urządzić ją jeszcze łatwiej!

 

  1. Wykonaj generalne porządki

Na kilka tygodni przed przeprowadzką warto zabrać się za porządki. Dlaczego? Ponieważ wtedy będzie można wyselekcjonować niepotrzebne w nowym lokum rzeczy i wyrzucić je lub oddać komuś potrzebującemu. W ten sposób nie trzeba też wozić ich ze sobą, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w kartonach.

  1. Zjedz zapasy żywności

Praktycznie każdy z nas ma w domy zapasy żywności, które mogą wystarczyć na co najmniej tydzień. Dlatego warto zabrać się za ich spałaszowanie – opróżnić zamrażarkę i szafki, żeby w ten sposób nie musieć pakować i transportować ciężkich i łatwo psujących się produktów żywnościowych.

  1. Zorganizuj materiały do pakowania

Podczas przeprowadzki potrzebne będą odpowiednie opakowania na mienie – w tym celu najlepiej sprawdzają się kartony. Można wziąć je ze sklepów, kupić lub otrzymać od firmy przeprowadzkowej – co więcej, niektóre firmy świadczą również usługi pakowania mienia.

  1. Zacznij pakować się jak najwcześniej

Często wydaje nam się, że mamy niewiele rzeczy i ich zapakowanie zajmie tylko kilka godzin. Nie warto jednak odkładać pakowania się na ostatni moment, ponieważ zwykle nie doceniamy ilości posiadanych rzeczy. W związku z tym pakowanie warto zacząć jak najwcześniej, aby zdążyć z wszystkim przed terminem. Najlepiej zacząć od najmniej używanych rzeczy, których nie trzeba będzie wyciągać już z pudeł, na przykład książek, płyt, ubrań sezonowych.

  1. Nie przepakuj pudeł

Jednym z błędów popełnianych przy przeprowadzce jest nieodpowiednie pakowanie pudeł. Najczęściej wsadzamy do nich po prostu za ciężkie przedmioty. Nie dość, że pudełko może wtedy uszkodzić się podczas przenoszenia, to jeszcze jest bardzo nieporęczne. Dlatego cięższe rzeczy, na przykład książki, warto rozłożyć na kilka mniejszych pudeł zamiast jednego dużego.

  1. Oznaczaj kartony

Jeżeli pudła są takie same, warto również podpisywać je po to, aby wiedzieć, co znajduje się w środku. Nierzadko na miejscu przeprowadzki jest kilkadziesiąt kartonów, dlatego rozeznanie się, co jest w poszczególnych z nich, może być sporym problemem. Wystarczą marker lub etykiety, na których zapisze się zawartość konkretnych pudełek.

  1. Przygotuj bagaż podręczny

Do bagażu podręcznego na czas przeprowadzki należy spakować wszystko, z czego korzysta się na co dzień i co będzie potrzebne podczas pierwszej nocy, na przykład kosmetyki, leki, ubrania, ładowarki, laptop, kubki, aby nie musieć szukać konkretnych przedmiotów w kartonach, które nie zostaną jeszcze rozpakowane. Bagaż podręczny tego rodzaju najlepiej zapakować po prostu do walizki lub torby podróżnej.

  1. Zarezerwuj firmę przeprowadzkową

To tylko najważniejsze porady dotyczące przeprowadzki. Wtedy, gdy chcesz ją zorganizować z firmą przeprowadzkową, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, jej specjaliści mogą kompleksowo zająć się praktycznie wszystkim. Pamiętaj też o wcześniejszym zapoznaniu się z różnymi ofertami firm tego rodzaju, by wykonać rezerwację na dogodny dla ciebie termin.

Do organizacji przeprowadzki zaprasza firma Jupiter Transport, która zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług przeprowadzek lokalnych i międzynarodowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: http://jupiter-przeprowadzki.pl/.