Naciągacz

piesJeśli jesteś nieco leniwy, ale zdajesz sobie sprawę, że możesz to przypłacić figurą, na która idealnie pasuje koszulka z napisem: Piwo ukształtowało to wspaniałe ciało, być może dasz się namówić na zakup psa.

Najlepiej takiego, który po prostu MUSI się wybiegać. Jednym z lepszych wyborów będzie pies beagle. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie pierwotnie wykorzystywana była podczas polowań na lisy i zające. Jako pies myśliwski ewidentnie potrzebuje dużo ruchu i z powodzeniem naciągnie cię na długi spacer lub przebieżkę każdego dnia. Z obopólną korzyścia, oczywiście. Jeśli jednak twoje lenistwo jest zbyt wszechogarniające, daj sobie spokój z psem. Nie sztuka kupić zwierzę, a potem zostawic je samemu sobie. Nie jest to bynajniej jednorazowy obowiązek.

Pies wymaga dużo uwagi, zwłaszcza szczęnię, które oderwane od matki cierpi w nowym otoczeniu i skamleniem dopomina się o ratunek. Zapasy cierpliwości w takim przypadku potrzebne są w ogromnych ilościach. Zatem nim zdecydujesz się ostatecznie, dobrze przemyśl sprawe zakupu spacerowego naciągacza.