Nauka języków w szkole językowej

Jeśli zamierzamy rozpocząć naukę języków obcych najczęściej decydujemy się na wybór szkoły językowej. Samodzielna nauka języka obcego jest bardzo trudna i wymaga motywacji oraz samozaparcia. Nauczyciel czy lektor po pierwsze są w stanie po pierwsze korygować błędy w trakcie nauki, a szkoła jest w stanie dobrać właściwy tryb nauki poprzez przeprowadzenie odpowiednich testów kwalifikacyjnych.

Zanim wybierze się szkołę językową warto jest sprawdzić, czy posiada ona certyfikat jakości wydany przez niezależną instytucję. Najważniejsze informacje, które należy uzyskać to sprawdzenie długości trwania kursu, długość trwania godzin lekcyjnych. Przy godzinach lekcyjnych możemy mieć do czynienia z lekcjami zarówno sześćdziesięciu minutowymi, jak też l trwającymi czterdzieści pięć minut.

Szkoły językowe nie zawsze podają ile trwa pojedyncza godzina lekcyjna a bez tego trudno jest porównywać koszty poszczególnych kursów językowych. Do podstawowych oraz istotnych informacji zalicza się również liczebność grup, które prowadzi szkoła językowa. Nauka w średniej wielkości grupach czyli ponad dziesięć osób jest tańsza, ale nauczyciel nie będzie wówczas w stanie poświęcić nam tyle samo czasu. Z drugiej strony nauka w grupach dwu, trzyosobowych nie zawsze pozwala na odpowiednią ilość wspólnych rozmów w języku obcym.